Podle čeho vybrat novou televizi?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

martyy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 244
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podle čeho vybrat novou televizi?

Příspěvekod martyy » 16 led 2007 20:41

Chtěli by jsme si pořídit novou televizi, tak by mě zajímalo na jaké parametry se mám hlavně dívat a také jestli LCD, plazma..... Prostě co se dnes vyplatí koupit :wink: . Díky za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 16 led 2007 21:07

Podle toho co od ni chceš, aby zvládla a podle velikosti peněženky!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 16 led 2007 21:24

Plazmu bych nekupoval vůbec.Žrout energie,možnost poruch :mad: LCD -pokud to je na DVD tak snad,pokud na TV tak ne.A do CRT ...No a zase teď investovat.Zkusit vydržet se starou.Jinde se o tom diskutuje např.
http://www.digitv.unas.cz . Když si to přebereš tak pro TV vysílání jaký momentálně funguje je nejlepší klasická CRT.I digitální vysílání,pokud se nezvýší kvalita.Něco jiného je počítač nebo přehrávání DVD.
Naposledy upravil(a) liborek dne 16 led 2007 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

tv

Příspěvekod cybernovi » 16 led 2007 22:04

pokud mas dost místa a chces to jen na sledovaní TV tak určo CRT !! Jestli na DVD tak LCD. Plazma je šunt :) Ale žrout energie bych popřel, nyni už je to dosti vyrovnané, zaleži na typu

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 16 led 2007 22:10

Přesně tak. Jenom hlupáci si kupují obří LCD nebo plasmy a pak čučí na Primu. Je to jak šachovnice z vlaku. :D Dokud nebude digitální visílání v odpovídající kvalitě (to, co je dnes, je opravdu parodie, horší jak analog), nemá smysl jinou než CRT telku pořizovat. A pokud už CRT telku máš, nekupuj nic. Stejně je v bedně úplný h*vno. :wink:

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 17 led 2007 16:26

přidám se k ostatním :lol: , zapomeň na plazmu
modním trendem je dnes velikost, každý se předhání ve velikosti, což je řádná kravina, znám jednoho který se snaží sledovat dění na obrazovce s úhlopříčkou 117cm ze 2 metrů :shock: je dosti důležité kde bude tv umístěna a z jaké vzdálenosti ji budeš sledovat a hlavně taky co na ní budeš sledovat
Jak na torrenty
Programy pro internetovou komunikaci
Problémy se řeší na fóru, na SZ nebudu reagovat

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Televize

Příspěvekod Verxes » 28 led 2007 01:14

Já kupoval novou TV, je to asi cca měsíc, dva a protože jsem měl hluboko do kapsy, tak jsem si pročítal různý recenze a nakonec vybralneznámou německou značku Xoro, konkrétně TV Xoro 3212w (ocenění dobrá koupě - časopisem Home cinema http://home-cinema.zive.cz/node/482, tenkrát stála 35000Kč (před rokem, nyní spadla na zajímavých 22000Kč :shock: ) a před ní se umístili v kategorii TV 32" jen 4 TV z 10 a to značky Philips, Panasonic, Thomson a Sony, ale jejich ceny byly závratné (philips dokonce za 90000Kč). A jsem s ní velice spokojen. Dokonce něco takového jako je pohyblivý PiP to nemá ve výbavě žádná z výše umístěných, a pokud ano, tak za velice mastné ceny (myslím funkci 2 tunery).
Takže neopovrhuj i jinýma značkama, než ty které věrně znáš, jako je panasonic, philips či sony a koukni se i do levnější třídy - záruku má každá TV stejnou... :wink:



Obecně jsem vybíral TV s konektorama HDMI, kvůli digitálnímu vysílání - konkrétně pro lepší zapojení set top boxu, technologie HD Ready, až se někdy začne vysílat ve vysokém rozlišení, pak odezvu, Toto Xoro má 8ms, což je dobré.. a jinak se už orientuj jen podle funkcí které potřebuješ. Je podle mne blbost kupovat TV s věstavěným digitálním tunerem, jelikož u věstavěných tunerů, nemáš jistotu, že přesně v tom kodeku na který je nastavený ten tuner se na konec bude u nás vysílat.... jsou totiž různé dohady a nic není jisté...

Co se týká velikosti úhlopříčky, tak já mám 6metrů pokoj, sedím cca 3,5 metru od TV a mám 81 cm úhlopříčku a je to opravdu ideální. Obecně platí 3 až 4 krát větší vzdálenost pozorování, než je úhlopříčka...
A dneska je jedno jestli si vezmeš plazmu nebo LCD, ale plazmu menší jak metrovku nesplašíš, jinak extra rozdíl mezi nimi v dnešní době neshledávám - samozřejmě z pohledu uživatele..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zablokované internetové stránky na Televizi
    od Luminaox » 09 říj 2023 19:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2390
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 21:12
  • Sháním novou laserovou ČB A3 multifunkci
    od Speed_dead » 27 kvě 2023 12:15 » v Vše ostatní (hw)
    1
    944
    od Speed_dead Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 03:29
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1032
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2301
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    782
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti