Jakej kabel pro propojení NB a TV?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jakej kabel pro propojení NB a TV?

Příspěvekod Verxes » 10 úno 2007 11:30

Nazdar, mám na svém NB televizní port s-video, chci propojit NB s TV a potřebuju poradit s koupí správného kabelu. Na nettu jsem našel tento kabel, tak by mne zajímalo, jestli to s nim bude fakat?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23189
Zároveň se chci zeptat, bude zvuk hrát z TV? Jsem v tomhle ohledu laik a vůbec netušim... Vim že jsem měl v balení s NB akorát přechodku pro RCA vstupy, což taky nevim k čemu je dobrý... :-(
dík
Naposledy upravil(a) Verxes dne 24 úno 2007 14:44, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 úno 2007 17:39

Bude to chodit v případě, že televize umí zpracovat s-video signál. Aby šel i zvuk, potřebuješ redukci ze stereo jacku 3,5 mm na dvy cinche. Jack zastrčíš do linkovýho výstupu zvukový karty a na druhej konec zapíchneš cinche od redukce z tvýho odkazu. Pokud bude obrázek na televizi jen černobílý, neumí televize s-video signál zpracovat a budeš potřebovat upravený scart, který ti "převede" s-video na kompozit. Dej do hledání "propojení PC s televizí" a najdeš tam několik návodů.

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 10 úno 2007 17:55

ja jsem toto taky ted resil a uplne nejdriv se podivej do manualu tv do nastabeni obrazu jestli umi prepnout na s video. jestli tak si nekupuj tenhle kabel ale kabel s koncovkou s-video a zaroven s jackem na zvuk a na druhym konci scart. me stal asi 60 kc.
:)

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Verxes » 10 úno 2007 20:22

seitec píše:ja jsem toto taky ted resil a uplne nejdriv se podivej do manualu tv do nastabeni obrazu jestli umi prepnout na s video. jestli tak si nekupuj tenhle kabel ale kabel s koncovkou s-video a zaroven s jackem na zvuk a na druhym konci scart. me stal asi 60 kc.

TV se přepnout umí - ten kabel rovnou s tim 3,5 jackem jsem našel sice za asi 150kč, 5metrů dlouhej, ale objednal jsem ho...
Dík, tímto je můj dotaz vyřešen

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 10 úno 2007 21:52

Ještě dávej bacha, abys neměl zdroj NB zapnutého do jiné zásuvky než TV (tedy nepojedeš-li pouze z baterek, ale to asi ne, že?). Riskoval bys zničení minimálně toho video či audio out na NB. Mezi vzdálenějšími zásuvkami mohou téct smyčkou, kterou vytvoříš přes TV a NB i poměrně velké zemní vyrovnávací proudy, které se navíc mění podle toho, jestli zapneš na stejném zásuvkovém okruhu třeba rychlovarnou konvici. Někdy tyto proudy způsobí pouze poruchy v obraze nebo brum ve zvuku, jindy likvidaci uvedených výstupů. Zem NB je totiž přes zdroj propojena s kolíkem v zásuvce.

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Verxes » 11 úno 2007 10:03

aproch píše:Ještě dávej bacha, abys neměl zdroj NB zapnutého do jiné zásuvky než TV (tedy nepojedeš-li pouze z baterek, ale to asi ne, že?). Riskoval bys zničení minimálně toho video či audio out na NB. Mezi vzdálenějšími zásuvkami mohou téct smyčkou, kterou vytvoříš přes TV a NB i poměrně velké zemní vyrovnávací proudy, které se navíc mění podle toho, jestli zapneš na stejném zásuvkovém okruhu třeba rychlovarnou konvici. Někdy tyto proudy způsobí pouze poruchy v obraze nebo brum ve zvuku, jindy likvidaci uvedených výstupů. Zem NB je totiž přes zdroj propojena s kolíkem v zásuvce.

Mám dotaz: Nevyřeší tenhle problém zapojení přes přepěťovou zásuvku? Já mám všechno zapojený přes přepěťovku... :roll:

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 11 úno 2007 11:03

Nevyřeší, tady je problém v zemních smyčkách a ne s případným přepětím v zásuvkách. Jediné spolehlivé řečení spočívá v galvanickém oddělení výstupů ND do TV, ale to je poměrně komplikovaná záležitost. Neříkám, že tento problém budeš 100% mít, jenom na to upozorňuju, že k tomu může dojít. Já bych v každém případě připojil toho noťase do stejné zásuvky, jako je TV.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 11 úno 2007 11:15

aproch píše:Ještě dávej bacha, abys neměl zdroj NB zapnutého do jiné zásuvky než TV (tedy nepojedeš-li pouze z baterek, ale to asi ne, že?). Riskoval bys zničení minimálně toho video či audio out na NB.

Nestraš! Televize je přístroj s dvojitou izolací, její síťový přívod je jen dvoudrátový a tím pádem se zemní smyčka nemá kudy uzavřít - "zem" televize není spojená s ochranným kolíkem. Problém může nastat jedině v případě, že je anténní vstup televize spojený s rozvodem společné antény nabo kabelové televize. Pak se na zem televize dostává přes stínění kabelu v anténním vstupu zem zesilovače společné antény nebo kabelovky. Ale pomoc je jednoduchá: stačí do anténního přívodu dát oddělovací člen a je po problému.

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 11 úno 2007 18:47

Jasně, omlouvám se, vím že TV je "uzemněna" přes anténní vstup, zapomněl jsem to podotknout. Ten oddělovací člen samozřejmě problém zemní smyčky vyřeší, ale nenastane jiný průšvih? Jistě ses setkal s tím, že při zapojování účastnického kabelu do TV dochází mnohdy k jiskření mezi stíněním kabelu a zemí TV. To znamená, že na kostře neuzemněného TVP může být proti zemi i poměrně dost velký potenciál (možno ověřit změřením multimetrem). Neohrozí toto napětí potom připojovaný NB? Bez oddělovacího členu je toto napětí svedeno do země (je-li anténní systém uzemněn, nebo jedná-li se o spol. anténu atd.), ale je tu zase problém zemní smyčky. Vycházím ze zkušenosti svého bratrance, který si takto "odrovnal" TVout na grafice ve stolním PC, takže to zas taková tragédie nebyla, ale pokud jde o NB...

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 12 úno 2007 07:24

Neohrozí. Protože zem je jenom zem a jediný komu to vadí, je ten drát po kterém ony proudy tečou. Není mi moc jasné varování před rychlopalnou konvicí na stejném drátu s notesem. Jediné, co vadí okolo uzavřené zemní smyčky, je brum ve zvuku a rušení obrazu. Smyčka se však uzavře i když bude všechno v jedné zásuvce, jen bude kratší, než když se budou jednotlivé komponenty nacházet v jiných místnostech, ale bude tam a s ní i rušení. Jediným řešením je smyčku přerušit, buď "na hulváta", přerušením zemního drátu . Zde je potřeba vědět co děláme, protože můžeme hravě vyrušit ochranou funkci ochranného vodiče (celkem běžná praxe muzikantů je používání "životu nebezpečných!!" rozdvojek s vykuchaným ochranným kolíkem, když "to bručí"), nebo vyřadit z činnosti některé komponenty systému. Další možností je oddělit zemní smyčku poněkud profesionálněji a stínění propojovacích kabelů přerušit a přemostit kondenzátorem.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 12 úno 2007 12:19

V práci se mimo jiné živým údržbou a montážena průmyslový televize. Rozsypaný zarušený obraz dostaneš skoro zaručeně pokud je kamera i monitor galvanicky spojená a každé je napájené z jiného zdroje. Nejlepší výsledky se dosahují i při vzdálenostech nad 150 m když je vše napájeno z jednoho zdroje a také ze stejné fáze. POkud toto není možné používá se na odelení signálu (komposit video) Optický odělovač GIV-1 s regulací zisku výrobce KPZ elektronik s.r.o. mám na tom pověšenou kameru na vdázlenost 250m po koaxu a nepoznáš to.
Zdá se že tohle povídání je úlně od věci ale pokud se zamyslíš není tomu tak.
JInak rád bych se doma zbavil nepoužívaného kabelu s s-video + 3,5 Jack u pc a scart k TV délka 5 m že si to ty 100,-Kč + poštovné.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kabel k Logitech G Pro X
    od extrem » 22 úno 2024 20:27 » v Vše ostatní (hw)
    0
    471
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 20:27
  • X-box ovladač kabel
    od jPRO » 05 bře 2024 23:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    613
    od jPRO Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 00:07
  • Kabel USB-C pro 4k/60Hz
    od Arha » 25 úno 2024 21:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    560
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 21:43
  • Jaký 5m usb kabel k laserové tiskárně
    od Speed_dead » 16 čer 2023 10:06 » v Vše ostatní (hw)
    7
    1098
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 18:41
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1482
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů