nove pc nelze spustit

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

markmann
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nove pc nelze spustit

Příspěvekod markmann » 01 srp 2015 21:17

Zdravim, nechal jsem si od czc sestavit novy pc i s os. Dorazil mi domu, ale po zapnuti je cerna obrazovka, monitor hlasi vga no signal. S jinym pc monitorfunguje normalne. V pc jsem odpojil hd, dvd, vymenil jsem gpu, ram, resetoval cmos, zadna zmena. Vetraky se toci, chladic se toci, gpu sviti, deska sviti, jen na monitoru neni nic videt. Vidim to na vadnej zdroj nebo desku nebo cpu, coz mi ovsem prijde u fungl novyho pc docela zabavny. Nejaky rady?

I5 4690, asus maximus vii ranger, asus strix gtx970 oc, 2 x 4 gb kingston savage, thermaltake l31, seasonic 650w gold, win 8.1

nejake rady prosim? Nechce se mi hned novej stroj poslat zpatky a dohadovat se s vyrobcem, ze od nich odesel v poradku.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 54878
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nove pc nelze spustit

Příspěvekod petr22 » 01 srp 2015 21:23

Skoda ze ses nezeptal drive nez jsi zacal zkouset vsechno na vsechno, pocitac byl nejspis v poradku.

Podle hlasky VGA no signal bych hadal, ze zapojujes VGA kabel - jenze graficka karta nema VGA vystup, takze ho zapojujes do zakladni desky, coz logicky nemuze fungovat, protoze je aktivni graficka karta v PCI-E slotu (tzn ta Nvidia). Ty konektory na zakladni desce jsou vystup pouze graficke karty integrovane v procesoru, ktera se vypne vlozenim dalsi karty do PCI-E slotu.

VGA vystup na zakladni desce bude fungovat pouze pokud nebude ve slotu vlozena zadna graficka karta (bez nastaveni v BIOSu).

S grafickou kartu je nutne pouzit vystup ktery je na ni.

markmann
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nove pc nelze spustit

Příspěvekod markmann » 02 srp 2015 04:17

Mam redukci z vga na dvi-a, na karte je dvi-i. Zkousel jsem i jinou kartu, ktera mi ve starym pocitaci funguje, prendal jsem ji do novyho pc, ale monitor ani tuk.
Jinak osekat nefukcni pc na mb, cpu, zdroj a jednu ramku byva doporucovany postup vpripadech, kdy je podezreni na poruchu hardwaru, ale pokud je to pro tebe vsechno na vsechno,budiz...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 54878
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nove pc nelze spustit

Příspěvekod petr22 » 02 srp 2015 08:25

Skus k tomu pripojit zobrazovaci zarizeni s digitalnim vstupem (DVI, DP, HDMI), treba televizi. Hlavne bez te redukce.

Starsi graficka karta, prestoze PCI-E, nemusi byt tak uplne kompatibilni s novou deskou a nemusi fungovat, zvlast kdyz je na desce povoleno jen bootovani pres EFI.

Co by melo fungovat vzdy je vytahnout grafiku z PCI-E slotu a skusit to spustit jen s tim Intelem, pres VGA vystup na zakaldni desce.

Vada CPU je hrozne nepravdepodobna, jeste jsem osobne nevidel z vyroby vadny procesor od Intelu. Vadnou pamet by mela ohlasit zakladni deska. Jelikoz je ale pocitac skladany v CZC, ktery ho pred predanim zakaznikovi testuje, tak bych prvni hledal problem v pripojeni monitoru.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • MS Office nelze spustit - Exception code: 0xc0000005
    od krysarr » 18 dub 2025 15:52 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    3569
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2025 20:38
  • Fortnite nejde spustit
    od makojed » 27 lis 2024 17:12 » v Hry
    7
    4794
    od makojed Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2025 18:23
  • Nové PC Do 40k
    od CzechrAAise » 27 lis 2024 21:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2671
    od CzechrAAise Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2024 21:12
  • Nové PC 20-25K
    od Kincl6 » 02 led 2025 19:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2581
    od Kincl6 Zobrazit poslední příspěvek
    03 led 2025 10:39
  • Nové PC - 18 až 22K vč.OS
    od H33inrich » 04 led 2025 14:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    3191
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    15 led 2025 19:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů