Pomoc se zvolením nejlepší cesty pro připojení SSD disku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mortiz696
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomoc se zvolením nejlepší cesty pro připojení SSD disku

Příspěvekod Mortiz696 » 01 pro 2017 20:52

Zdravím.Potřebuji poradit ohledně nejlepší volby pro připojení ssd disku.
Jsem vlastníkem této základní desky: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... 3rev_11#sp
Mohu tedy zvolit 1. možnost pro připojení: Rozhraní SATA 3.0 (6 Gb/s) + ssd disk s konektorem sata. Samozřejmě přepnuté v biosu z IDE na AHCI.
2. možnost využít slot PCI Express ×16, běžící jako ×4 (PCIEX4) PCI Express 2.0 standard. + ssd disk s rozhraním přímo do PCI-Express.
3 možnost M.2 slot (redukce) připojená ve slotu PCI Express ×16, běžící jako ×4 (PCIEX4) PCI Express 2.0 standard.+ disk s M.2 konektorem.
Zatím podle dostupné literatury. Mě vychází jako nejlepší volba v mém případě. Pořízení redukce M.2 a vložení do PCI 4x slotu a koupení ssd disku s M.2 konektorem.Je-li můj odhad špatný prosím o zpětnou vazbu děkuji.

Jaká možnost by zajistila největší možnou propustnost dat s mojí základní základní deskou ?
Podle doporučené metody připojení ssd disku začnu s výběrem ssd disku.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc se zvolením nejlepší cesty pro připojení SSD disku

Příspěvekod X » 01 pro 2017 22:10

Možnost 2 a 3 je podobná, v tvém případě ale jak píšeš, máš pouze PCIe verze 2.0, takže výkon drahého SSD bude degradován a předpokládám, že tvoje deska (stáří) nebude podporovat ani NVMe, takže další degradace. Pokud tedy nebudeš pořizovat novou desku, procesor a RAM, pak by bylo vhodnější uvažovat o SATA SSD.

P.S.:
Propustnost 1 linky PCIe verze 3.0 je zhruba 1 GB/s = to je u 4x PCIe 3.0 = 4 GB/s.
Propustnost 1 linky PCIe verze 2.0 je zhruba 512 MB/s (0,5 GB/s) = to je u 4x PCIe 2.0 = 2 GB/s.

NVMe lépe a paralelněji pracuje s diskovými úlohami, podporuje tedy větší rychlost SSD oproti AHCI SSD.

Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů