PC nabíhá do BIOSu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zidy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod Zidy » 06 lis 2022 10:51

Dobrý den,
mám takový problém - do rukou se mi dostal PC od kolegy syna. Prvotní porucha byla, že PC po zapnutí hlásí - žádný signál (syn prý normálně PC jednoho odpoledne vypnul, večer chtěl zase zapnout a skočilo tam ono - žádný signál). PC jsem rozdělal, odprášil, celý rozebral a zase složil (odpojil sem vše od základní desky, vyndal CPU, grafiku, RAMky, disky, vyndal sem baterii ze základní desky - vše zase zapojil). PC jsem zapnul a naběhnul. Hned po startu se automaticky instalovali ovladače na grafiku. Restart, PC šel v pořádku. Vyzkoušel jsem nějakou hru - vše OK. Pro jistotu sem PC restartoval ještě jednou - při startu naskočil automaticky do BIOSu. A z BIOSu jsem se už nedostal. Dal jsem neukládal změny, ukončit. PC se restartoval a naběhl opět do BIOSu. Dal sem uložit změny, ukončit. Opět restart a zase BIOS .. a tak pořád dokola. PC jsem odpojil od napájení a nechal to na ráno. Dnes jsem PC připojil, zapnul, PC normálně naběhl. Vyzkoušel sem hru, OK, disky OK. Pak jsem dal opět restart, PC ještě naběhl normálně, při dalším restartu už zase BIOS, ze kterého jsem se už dále nedostal.

Nemá s tím někdo zkušenost? Nebo nevěděl by někdo co s tím? Asi přeinstaluji Win (po vložení bootovací flashky nabídka instalace Win naběhne), ale nevím, zda nemůže být problém jinde - vadná deska? Nějaký jiny HW? Nebo "pouze" nakopnutý systém?

Díky všem za rady :)

PC spec. > win 10 pro, deska ASRock B450 Pro4, CPU AMD Ryzen 5 2600, GPU Radeon RX 580 GTS, HDD 1TB seagate, SSD Kingston A400, RAMky 16 GB (2x8) Patriot , zdroj SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W.

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod pcmaker » 06 lis 2022 11:29

Pokud BIOS nenajde bootovatelný disk, vskočí do BIOSu. Jakmile se octneš zase v BIOSu, podívej se, zda se tam hlásí všechny disky. Vypadá to, že po zahřátí se některý disk přestane hlásit.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod DeNNI85 » 06 lis 2022 19:55

většinou to dělá vadný disk, mohl ti ještě naběhnout, než umřel
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Zidy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod Zidy » 08 lis 2022 18:40

Tak PC dělal pořád to samé. Jednou naběhnul, pak sem ho nechal běžet asi 3 hodiny, pak restart a zas BIOS. Disky v něm vidět nebyly - jakoby nebyly připojené. PC sem opět odpojil, druhý den zapnul. Zase naběhnul, pak zas BIOS .. Dnes sem PC zapnul, ale šel sem hendka při prvním spuštění do BIOSu sám, disky vidět byly, první byl však HDD bez win, jako druhá možnost byl SDD s win. Prohodil sem tedy možnosti, asi 6x restartoval a vždy to šlo. Ještě to zkusím párkrát zítra tak uvidíme. Ale jestli to půjde, tak mi to je záhadou. Jednak proč se disky odpojily po restartu, jednak proč po odpojení to zase šlo a naběhlo.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod atari » 08 lis 2022 21:12

Už jsi dostal dvě odpovědi, kde máš uvedeno, že to může být vadný disk. Tak místo psaní prózy ty disky otestuj !! Doporučuji CrystalDiskInfo.
Taky může být vadná deska, a další. Je potřeba začít hledat závadu systematicky.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10921
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nabíhá do BIOSu

Příspěvekod zeus » 09 lis 2022 10:10

první byl však HDD bez win, jako druhá možnost byl SDD s win.

Hlavne nam nerikej, ze z toho SSD nebootujes pres EFI.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    992
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2234
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    978
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1099
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů