Problemy s resetovanim PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

player-007
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 05
Bydliště: Plzen
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Problemy s resetovanim PC

Příspěvekod player-007 » 27 říj 2005 14:04

Ahoj, mam 2 velke probelmy s pocitacem, hodne casto se mi sam od sebe pocitac resetuje, nabehne modra obrazovka Windows XP(MACHINE_CHECK_EXCEPTION, IRQL_NOT_EQUAL, FAUL_IN_NON_PAGED_AREA, s tim ze cinnost pocitace byla zastavena...) a pak ho musim resetnout.

1) Resetovani pri vapalovani
Resetuje se to pri vypalovani, resetne se to treba poprvy, pak zacnu vypalovat, znova, resetne se to podruhy a napotreti, napoctvrty uz se to vypali jak ma.... Nevim jestli by to mohlo byt vadnou vypalovackou, zakoladni deskou nebo zdrojem, ale softwarem to asi neni, uz nekolikrat jsem preinstalovaval system a Nero s ruznymi verzemi.. jedine ze mam 2 Windowsy, ale nevim jestli by to mohlo vadit...
Pred tim nez se to vzdycky resetne tak zacne ukazatel vyuziti bufferu skakat ze 100% na 0%, pak zas treba 2 vteriny 20% a takhle lita, jako by vypalovacka vynechavala..... no a pak se to resetne...
driv se mi to resetovalo i kdyz jsem treba neco instaloval, i treba z DVD mechaniky, ale to uz se dneska nestava..
nevim co s tim, kdyby nekoho neco napadlo byl bych moc vdecny!!!!! :)

2) Resetovani pri zatezi systemu
Je to skoro uplne stejny jako u toho vypalovani, akorat ze tohle se mi stava kdyz treba hraju hry, nebo posloucham muziku a pri tom si prohlizim internet... Pravddepodobne to bude prehrivanim procesoru, musim si koupit novej chladic, mam BOX a ten to nezvlada.. ale mozna ze by to mohlo souviset s tim vypalovanim, tak to sem pisu....

mam PC:
zakladni deska MSI KT4V (Via KT400)
AMD athlonXP 2000+ BOX,
256 MB ram 333MHz,
harddisk 60GB Seagate Barracuda,
gr.karta MSI GeForce 4 Ti 4200,
300W zdroj,
3 opt. mechaniky - Teac CD552E, vypalovacka SONY CRX210E1, DVD Toshiba SD M1712,
mam 2 win - XP Home a 98.


pocitac mam zapecetenej, mam ho koupenej jako sestavu... takze do nej nemuzu lezt abych neporusil zaruku..

myslite ze by to mohlo byt treba tim zdrojem a chlazenim??

DEKUJU MOC ZA ODPOVEDI!! :|

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 říj 2005 16:10

Na týhle stránce si doplň do rámečků svou sestavu - (jen místo třetí dvd mechaniky si nastav dva disky) a dole uvidíš spotřebu tvého PC. Poznáš, jestli zdroj stačí, nebo ne. Ale myslím, že 300Wattů by mohlo stačit.
http://www.jscustompcs.com/power_supply/Power_Supply_Calculator.php?cmd=AMD

player-007
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 05
Bydliště: Plzen
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod player-007 » 27 říj 2005 21:20

diky za odkaz, vyslo mi 270W, myslis ze se vyplati kupovat silnejsi zdroj nez tech 300W?

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 říj 2005 19:51

Budeš-li kupovat nový zdroj, tak rozhodně ber v potaz, že ti třeba nemusí stačit jeden pevný disk. Pokud koupíš další, tak už budeš na hraně. A zdroj rozhodně nekupuj nějaký noname, ale raději značkový. :shock:
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Zdroje

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 říj 2005 20:22

Ať už si došel k tý spotřebě jakkoliv, je to spotřeba maximální. Nikdy nevyužíváš všechny komponenty naplno, reálná spotřeba bude značně níž. Netvrdím že to nemůže bejt zdroj, ale jestli je v pořádku, tohle musí bez problémů uživit.
Zmiňoval si teplotu, kolik činí teď? Pro zjitění použij SpeedFan.
Z toho co píšeš, bych docela tipoval na nějaký problémy s IDE zařízeníma. začal bych výměnou káblů, pak případně vyhozením všech mechanik a jejich postupným vracením.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 říj 2005 20:30

Player: Ale píšeš, že máš PC zaplombované a ještě v záruce!!!! :shock:
Tak bys do toho neměl ještě chodit.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 říj 2005 20:51

mijaja píše:Player: Ale píšeš, že máš PC zaplombované a ještě v záruce!!!! :shock:
Tak bys do toho neměl ještě chodit.

No, jak tak sleduju tu konfiguraci, asi to nebude mít daleko do konce záruční doby :wink:
Ale jo, dobrá poznámka. Vlastně máš dvě možnosti. Buď to otevřít, ztratit tím záruku a pohrát si s tím, nebo to odnést zpátky, říct že je to rozbitý a ať ti to v rámci záruky spraví...

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 28 říj 2005 22:42

Čo sa týka toho zapečatenia... Nebolo to náhodou už otvárané? Nejako mi nejde do hlavy, že by nejaká firma dávala do zostavy tri optické mechaniky... Čo sa týka zdroja... Ak budeš kupovať nový, radšej priplať trochu viac a kúp kvaliný zdroj s vyšším výkonom. Nekvalitné zdroje Ti urobia rozdiel napätia trebárs aj 3V na 12V konektore. Okrem toho ak budeš neskôr upgradeovať aj zvyšok PC, zíde sa aj ten vyšší výkon. SpeedFan je moc dobrý, ale teploty ukáže dosť nepresne, každopádne odchýlky nie sú moc veľké, takže budeš mať aspoň približnú predstavu o zahrievaní. Okrem toho Ti celkom spoľahlivo ukáže aj napätie zdroja. Inak, podobné problémy mi robil jeden PC, nedávno som o ňom písal aj tu niekde, tiež vypínal kedy chcel... Skúšal som všetko možné, až som ho nakoniec kompletne rozobral, vyčistil a poskladal. Skriňa bola plná prachu, chladič procesora a grafiky tiež. Po vyčistení sa prestal zahrievať a šlape normálne.

player-007
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 05
Bydliště: Plzen
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod player-007 » 29 říj 2005 02:14

MOC DEKUJU ZA ODPOVEDI ! :)

Surehand: Pocitac zapecetenej je, jeste mu chybi do konce trilety zaruky pul roku:)... nejprve jsme tam meli 2 mechaniky - DVD a CD/RW, jenze oboje cetli spatne normalni cd, tak jsme koupili jeste jednu, jenom CDROMku... tak proto mame tri.... uz tenkrat ty mechaniky zlobili:)...
jo a ta vypalovacka, ktera tedko zlobi, tak tu mame od jiny firmy.... koupili jsme ji, odesel nam starej pocitac a tak jsme si ji nechali dat do novyho.... a ta v zaruce uz neni...........
jinak lezt do nej nechci, navic kdyz jsou s tim problemy, tak zaruku rusit nebudu...

miras: ten procesor se mi prehriva, musim koupit poradnej chladic, ten z******j BOX uz absolutne nestaci.... ted je teplota 69°, v zatezi tak 75°, pak uz to pada.... napeti je v pohode - 1.78, 3.30, 4.92, 12.06, teplota systemu cca 37°a harddisku taky tak okolo 37°......... takze to snad vyresi ten chladic..... pri tom vypalovani to prehrivanim nebude, to je teplota na tech 68-69°.....

jinak my uz jsme to asi pred 2 lety reklamovali, taky ze se to resetuje pri hrani,vypalovani a tak, oni si to tam nechali, a pak nam rekli to testovali a ze jim vsechno fungovalo spravne (no teda nevim jestli testovali vypalovani).... a jedine nam tam dali pridavnej vetracek ze se nam to asi prehriva...

v pondeli to zase odnesu reklamovat, zdroj zatim kupovat asi nebudu, jen kdyby to dal zlobilo..... dam si tam ten chladic (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25595), zkusim jim rict at mi vycistej ty vetracky, otestujou tu vypalovacku (no nevim, kdyz neni od nich) a vymeni IDE kabely... pak uz fakt nevim co s tim..... :|


ale fakt vam hrozne dekuju za napady, ani jsem necekal ze mi nekdo odpovi:)
zatim ahoj a napisu vam jak jsem dopad:))

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 říj 2005 08:59

Teploty který píšeš opravdu nejsou v pořádku, na Athlon je to už moc. Ale nemyslím si že by problém byl jen v boxovaným chladiči. Mám Athlona 2500+ a boxovanej chladič je docela v pohodě. Přes 50 stupňů nejdu.
O co mi jde: Výměnou chladiče nic nezkazíš, to co máš vybráno je velice dobrej kousek. Ale je možný že to nepovede k rapidnímu zlepšení situace. První předpoklad toho, aby chladič mohl chladit je, že bude mít chladit čím. Tedy studeným vzduchem. Jestliže ti vzduch cirkuluje v bedně a ven ani dovnitř se nic nedostane, za chvilku tak malej prostor vytopíš. Jinak řečeno je potřeba udělat v bedně trochu průvan. Poznamenal si že už ti nějakej větráček přidávali. Kam a jakým směrem fouká? Máš kolem compu dostatek prostoru pro přísun čerstvýho vzduchu? Jak sou v některejch počítačovejch stolech ty kastlíky na case, že se ti tam sotva vejde a vzadu je jen malá dírečka na protažení kabelů, tak do tohohle kdyžv ho strčíš, zvedne ti to teplotu o pěknejch pár stupňů.

player-007
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 05
Bydliště: Plzen
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod player-007 » 29 říj 2005 14:14

ten vetracek je vzadu pod zdrojem, fouka ven.... zdroj taky fouka ven... okolo skrine moc mista neni - z jedny strany 3 cm, z druhy 1 cm od zdi, nad pocitacem je 10 cm a za pocitacem je 15 cm... vzduch se tam dozadu moc dostat nemuze, to jo.... stul jsme si vyrobili sami, takze tam udelam vetsi otvor aby moh horkej vzduch stoupat....... ale ten studenej se do skrine nedostane.... :( ....ta skrin je docela velka - 47 cm delka, 19 cm sirka a 40 cm vyska. Nevis jestil existujou vetracky do 5.25" nebo 3.5" pozice co by foukali dovnitr??? ja jsem se koukal a nic takovyho jsem nenasel....:(.. to by asi bylo nejlepsi reseni..... nebo kam bys umistil vetracek co by foukal dovnitr? jo a myslis ze se k tomu chladici vyplati koupit jeste lepsi teplovodivou pastu?? DIIK
a jeste: myslite ze je tohle kvalitni zdroj? Eurocase 400W http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28701 nebo mam dystak radci vzit 350W Forton http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24692?? Dekujuuu a ahoj

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 říj 2005 14:49

Že vzadu foukají ven je v pořádku. Ale jestli je tam tak málo místa jak povídáš, nejspíš se ti teplej vzduch hromadí i za skříní a bylo by potřeba ho tam odtud nějak dostat. Jestli je to možný, doporučil bych ti na zkoušku postavit comp někam do volnýho prostoru, ať může kolem celý bedny vzduch pěkně proudit.
Do 5.25 pozice větráčky existujou, ale nedoporučil bych je. Ty větráčky sou malý, vysokootáčkový a tudíž hlučný. Lepší je umístit větráček dovnitř do skříně, úplně dolů jakoby před disky. Měla by tam bejt jedna pozice na 80mm větráček, co by táhnul vzuch dovnitř.
Myslím že Arctic Cooling dává k větráčkům pastu, ta není špatná. Stejně by to tam dávali v servisu, doufejme že sou to dost velký profíci na to, aby si nedovolili chladič položit na jádro bez pasty. Abys kvůli tomu speciálně objednával pastu a říkal že tuhle mají použít, je myslím zbytečný, zbytek bys pak mohl akorát vyhodit.
Z těch zdrojů radši Fortron. Kdybys nějak v brzký době uvažoval o upgradu počítače a zdroj si chtěl ponechat, musel bys zvážit už něco v tomhle smyslu. K tomu zdroji pak ještě poslední věc. Nejsem si jistej jestli nemá 24-pin napájecí konektor, možná budeš potřebovat redukci. Ale zase, když by to tam dávali v servisu je to jejich boj :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1242
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    597
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1273
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1284
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • Problémy s tiskárnou (Spooler)
    od RockHard » 06 lis 2023 11:31 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1360
    od RockHard Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 08:51

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů