výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Biggi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod Biggi » 25 led 2015 18:52

zdravím a prosím o radu s následujícím problémem:

Pořídil jsem notebook Lenovo G510 a následně na něj nainstaloval Windows 7 64-bit a příslušné drivery od výrobce pro daný OS. Mám komplikace při připojení k wifi síti, internet neustále vypadává, načítání stránek je ukrutně pomalé, většinou nejede vůbec, notebook střídavě ukazuje bezdrátovou tiskárnu připojenou a následně odpojenou. W7 přesto hlásí, že je notebook připojen a internet je dostupný (málokdy zahlásí omezené připojení) wifi sít je vytvářena tímto starším routerem http://www.inwifi.cz/eshop.php/produkty ... ,-4-port-s

1) žádné jiné zařízení problém s wifi a internetem nemá (mobil, jiný starší notebook, nová tiskárna,...)
2) nové lenovo nemá žádný problém s jinýma wifi sítěma a bez problému na nich funguje
3) po připojení do LAN přes kabel do toho samého routeru je vše v naprostém pořádku
4) problém nastává kdekoliv v domě ať na druhé straně nebo přímo u routeru

Díky za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
don750
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: září 10
Bydliště: Kouřim
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod don750 » 25 led 2015 19:07

Zkusit Centrum sítových připojení a sdílení > Spravovat bezdrátové sítě > odebrat vaší wifi sít ze seznamu sítí. Pak znovu vyhledat sítě a znovu se připojit. Když nic, tak skusit vypojit router ze zásuvky, 30 vteřin počkat a zase zapojit. Tyto routery už mají své nejlepší dny za sebou. Jaké máte nastavené kodování wifi? WEP, WPA, WPA2? Skuste kdyžtak změnit na WPA2 mixed v nastavení routeru (Wireless > security).
Intel Core i5-6400 2.7 GHz
2 x 8 GB DDR4 - 2133 MHz
NVIDIA GeForce GTX650 - 1 GB, 128-bit, 1215/5100MHz (jádro/paměti), propustonost 81.6 GB/s
(ZD) Asus Prime B250M-A
Seasonic M12II Evo - 520W - plně modulární
Kingston SSDnow v300 120GB ; Seagate Barracuda 4TB SATA ; ; Seagate 160 GB SATA

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod ITCrowd » 25 led 2015 19:46

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1365
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod rhsCZ » 25 led 2015 23:00

kouknul bych do nastavení wifi adaptérů v daném ntb, jestli není něco nastaveno co by mohlo toto způsobovat


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Biggi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod Biggi » 27 led 2015 19:43

Tak jsem zkusil software, na který odkázal ITCrowd. Vzal jsem sebou druhý notebook Lenovo B5400 rovněž s W7 64-bit s ovladačema od výrobce. Notebooky postavil do stejné místnosti a z inSSideru vypadlo toto:

B5400.png

B5400 se mi povedlo k wifi1 připojit, ikdyž ping byl otřesný, odezva v průměru přes 750ms, na internet jsem se skoro nedostal.

G510.png

novej ntb G510 se k wifi1 ani nepřipojil a nechápu z jakého důvodu signál tak silně kolísá (v podstatě každých 5 sekundu "wifi1" neviděl ntb vůbec, proto jsem se ani nepřipojil)

Je tedy problém v tom, že se další dvě okolní wifi s celkem silným signálem kryjí s tou mojí?
Nechápu taky proč je na G510 výrazněji slabší signál všech wifi sítí než na B5400 a moje "wifi1" má navíc na G510 výpadky? Je toto možné nějak odstranit - např. novější driver nebo má ta G510 prostě horší hardware fertig?
Domnívám se, že jediné, co mi pomůže, je prostě koupit novej "silnější" router a mělo by být vše vyřešeno.:-)

Díky za rady

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod cejny » 27 led 2015 20:15

Polde toho co to ukazuje tak mam podezreni na to ze je neco s win, ovladacem nebo samotnou wifi kartou. Win si ukladaj chybova hlaseni, je to nekde tusim v nastrojich pro spravu, treba tam neco bude. Skus nejake live linux na flashce, zda to bude delat taky. Pokud ano, tak je to na reklamacku a dal bych se s tim neparal.
Pripadne skus kali linux, je to na testovani bezpecnosti siti a je tam vsechen soft co se ti muze hodit na zjisteni sygnalu.

Na prvnim notesu je to -60dbm a drzi, tak to ma bit. Tech az -100dbm neni OK, vlastne to jde na uroven sumu (citlivost zarizeni), i to kolisani je podezrele.

Co s tim:
- Kontrola zda neni na wifi zapnute jekesy setreni, pokud to nekde je tak v sitich v nastaveni adapteru a konfiguraci, nastavuje se tam napr. ja jake wifi to ma pouzivat (b, g, n, a, an), presne nereknu nechce se me poustet win. Neco me bohuzel rika ze tim to nebude
- jine kanal
- live linux
- drbacka s ovladacem na win a win

Koupit jine routr? Prvne to otestuj na jinem wifi ap. To kolisani sygnalu nema nic spolecneho s routrem, protoze na druhem notesu nekolisa a ostatni wifi klienti nemaj problem :-) .

PS: Co bios notesu, je aktualni, menil bych ho az jako posledni reseni, po konzultaci s google, zda to ma smysl.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod ITCrowd » 27 led 2015 20:29

Dej tam ručně 4. kanál a vyzkoušej. A určitě ti neušlo, že na 5GHz je volno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Biggi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod Biggi » 27 led 2015 22:20

Vypínání wifi z důvodu šetření mám zakázané. Výsledky inSSideru na jiné wifi pro G510 jsou tady

G510-jina wifi.png


Zkoušel jsem s notebookem jít co nejblíže i dál od routeru až jsem se dostal na úroveň signálu jako na předchozí wifi (cca -70 dBm) ale výpadek žádný. Ping jako na drátkách. Proto si myslím, že notebookem (ani ničím v něm) to nebude, nicméně zkusím to ještě na jiné wifi za jiných podmínek.
Kanál zkusím v dohledné době změnit, třeba to pomůže. Díky moc za rady.

Uživatelský avatar
don750
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: září 10
Bydliště: Kouřim
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod don750 » 29 led 2015 00:32

Něco podobného jsem už zažil s tímto stejným routerem. Starší notebook s win XP fungoval na wifině velmi dobře (pingy 10 - 20 ms na seznam přes wifi, přes kabel 3 - 10 ms). Ovšem všechny ostatní zařízení (nový notebook, mobil s androidem atd ) se k síti sice připojily, ale odezvy byly neskutečně vysoké (200 - 3 000 ms na seznam) a s občasnými výpadky. Vyměnili jsme router za úplně nový a bylo po problémech. Po výměně byly pingy na všech zařízeních pod 20 ms.

Jestliže je chyba v notebooku, pak bude dělat stejné problémy na jakékoliv jiné wifi. Jestliže na té vaší wifi blbne více zařízení, tak pak je to jasné. Určitě bych začal u toho routeru. Nastavoval Vám ho Váš poskytovatel internetu nebo jste si ho nastavoval sám? Dokážete ten router vyresetovat a pak opět nastavit? Pokud ano, tak bych doporučil vyresetovat router a pak ho znovu nastavit. Případně upgradovat firmware routeru na novější verzi. Pokud vím, tak má ten router někde v pokročilém nastavení nějakou volbu, která může způsobit nekompatibilitu s některými wifi přijímači, ale zase zvýší výkon nebo tak něco. Ted nevím, kde přesně to je a jak se to jmenuje. Bude to někde ve Wireless > advanced settings nebo tak něco. Je také možné, že je ten router vadný.
Intel Core i5-6400 2.7 GHz
2 x 8 GB DDR4 - 2133 MHz
NVIDIA GeForce GTX650 - 1 GB, 128-bit, 1215/5100MHz (jádro/paměti), propustonost 81.6 GB/s
(ZD) Asus Prime B250M-A
Seasonic M12II Evo - 520W - plně modulární
Kingston SSDnow v300 120GB ; Seagate Barracuda 4TB SATA ; ; Seagate 160 GB SATA

Biggi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: výpadky wifi sítě - nefunkční internet

Příspěvekod Biggi » 07 úno 2015 19:04

Tak ani změna kanálu nic nevyřešila, stále se objevovaly výpadky. Vyměnil jsem router za jiný a umístil jej blíž notebookům, aby měly lepší signál a všechno jede. Sice odezva na ping není zrovna nejlepší, ale rozhodně už nejsou vidět žádné výpadky a internet šlape. Díky za pomoc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook, nefunkční WiFi
    od klimA. » 20 srp 2023 16:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    949
    od klimA. Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 17:07
  • Internet skrz ethernet/wifi nefunguje
    od Petr98 » 12 čer 2024 10:44 » v Administrace sítě
    7
    621
    od Tint Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2024 10:23
  • Výpadky USB *
    od MaraShenko » 10 čer 2024 22:44 » v Problémy s hardwarem
    1
    404
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 čer 2024 00:44
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2419
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    4137
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 4 hosti