Náhle se mě odpojil síťový disk.

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Náhle se mě odpojil síťový disk.

Příspěvekod Speed_dead » 12 úno 2022 21:18

Včera jsem síťový disk bez problémů používal. Dnes je ale odpojený a netuším proč. Poslední aktualizace Win10 mě proběhla před 3 dny. Disk je uložený v Synology Disk station 1512. Jsou tam ještě dva další, jenž slouží jinému účelu. Ten o který se mě jedná, je 8TB WD. Bez problémů se připojím na disk přes webové rozhraní, ale přímo ne. Píše mě to, že že zařízení Synology není nalezeno. Je to prakticky stejný problém, co jsem našel zde Tam radí, aby dotyčný, aby přepnul síť na soukromý. Což jsem neměl a ani nechci, jelikož mám společnou síť se spolubydlícím. Mám WIN10 home 64bit. Jedná se o notebook - hw parametry v profilu, ale asi nebudou potřeba. Na NAS nějaké updaty proběhly, ale opět je to několik dní. Kde může být problém?
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhle se mě odpojil síťový disk.

Příspěvekod ITCrowd » 13 úno 2022 20:35

Přepnutí sítě na soukromou, či podnikovou nastaví firewall tak, aby byly prostupné porty pro síťové připojení. K přístupu ke sdíleným prostředkům je stejně nutné znát přístupové údaje, tudíž zařazení sítě do veřejné žádnou větší ochranu neposkytuje. Případné "zneviditelnění" sdílení lze pomocí síťových nástrojů také obejít.
Kde může být problém:
1. špatně nastavené sdílení na NASu
2. Použitý protokol SMB
3. Chybné přístupové údaje
4. Zablokovaný port 445 (smb) ve firewallu, pokud používáš netbios, pak i porty 135, 137-139.
5. místo klasického přihlašování používáš windows hello
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti