Notebook pro tátu do 7tis.?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod trefort » 20 úno 2023 15:17

Zdravím, všiml jsem si nedávno, že v těch velkých prodejnách elektroniky jsou dneska nejlevnější notebooky třeba i za 4tis. Táta má doma můj asi 10 let starý notebook, který nejde zavřít a nefunguje mu klávesnice (je tam připojena externí), tak jsem si říkal, že by to vybavení mohl upgradnout.
Táta potřebuje - aby tam byl Windows nebo možnost doinstalovat, prohlížet internet, upravovat tabulky v excelu, pustit video na internetu, přihlásit se do emailu a hlavně - být schopný připojit notebook k Smart TV a přehrát si skrz notebook na TV video či film.
Nejsem si úplně jistý, co jsou ty nejlevnější notebooky zač. Jestli to nepojede na nějakých Androidech apd., jinak moc nechápu, jak to může být tak levné. Každopádně vidíte na trhu něco, co by bylo třeba do 7tis. a bylo to dostačující pro tátovo potřeby?
Nejsem si jistý, jestli sem můžu dávat linky na Mall, Alzu, Datar, CZC apd., ale prakticky když si tam seřadíte notebooky od nejlevnějšího, tak uvidíte, co za stroje mám na mysli.
Díky
Můj podpis je šedý...

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod petr22 » 20 úno 2023 15:27

Az si to koupis, pochopis proc je to tak levne.

Je totiz docela velka pravdepodobnost ze ten 10 let stary notebook bude vykonnejsi a rychlejsi.

- intel i3 nebo AMD Ryzen a vyssi (nikdy Atom nebo Nxxxx nebo AMD FX)
- 8 GB RAM (2 a 4 GB jsou malo)
- 256 GB SSD (NE eMMC !)

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod trefort » 21 úno 2023 16:25

Otázkou je, jestli i ty notebooky s horšími procesory nebudou stačit na to, co táta potřebuje? Jako pak si kladu otázku, pokud ty levné notebooky nejsou ani na to, tak na co potom jsou? :-D
Můj podpis je šedý...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod petr22 » 21 úno 2023 16:28

Na to aby si to koupili lidi co tomu nerozumi a pak resili na forech a nosili to do servisu.

Obvykla otazka je proc je to tak silene pomale a jak to zrychlit. Odpoved ze to nejde se
jim obvykle moc nelibi.

Jestli myslis ze staci lacina nekvalitni hracka z azijske trznice, tak to kup. Ale uvidis sam, proc je tak levne.

Ja radim nekupovat lacine ksunty. Je treba dodrzet parametry vyse aby to bylo pouzitelne.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1364
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod šulda » 21 úno 2023 17:20

trefort>> Má pravdu předseda. Když to někdo i přes mé varování koupí a pak začne kňučet, tak stačí veleznámá věta podaná s úsměvem "já sem ti to říkal" a je klid :D
Člověk se pořád učí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod petr22 » 21 úno 2023 21:02

Kdyby se me pribuzny pokusil odbyt takovym lacinym "darkem" tak mu ten kram hodim na hlavu.
To by me urazilo, ne potesilo. Kdyby chtel auto tak mu taky neporidis nejaky rezaty vrak za par korun.

Kolega vypravel jak pracoval v servisu na PC kdyz Asus rozdaval to jejich EEE zadarmo k sekackam.
Furt mu to lidi nosili, ze pry pomale, malo RAM, mala velikost disku. Nechapali cemu se tlemi.

Tohle aspon pripomina pocitac:
https://www.alza.cz/hp-250-g9-asteroid- ... 602828.htm

Ale opatrne aby jednou nezustal displej pri otvirani v ruce.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod zeus » 21 úno 2023 21:16

K sekackam byl pribalen 'notebook s Windows' znacky Acer. Ne, ze by se od EEE lisil HW, ale Asus tomu alespon rikal netbook.
Ted koukam, ze rozdavali i Xbox.

HP 250 (starsi G8) jsem zrovna dnes instaloval. Slusny kousek na bezne seniorske uzivani, tedy nahrada desktopu.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Evok
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod Evok » 22 úno 2023 11:45

Kup nějaký repas, za tu cenu to bude slušný stroj. Nový bych za takovou cenu určitě nekupoval, bude to o nervy.

Zkus vybrat třeba něco tady od tohoto prodejce https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... b%C3%ADdka

Bral jsem od něj už několik NTB i pro známé a no problem.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod petr22 » 22 úno 2023 11:53

Nejake Lenovo T580 nebo neco tomu pdoobneho splnuje veskere pozadavky, zaruka na repas 2 roky je uplne
stejna jako u noveho a konstrukce odpovida cene 35.000 Kc noveho kusu.

Pokud novy a laciny, vzdycky to bude sunt po strance konstrukce - celkem casto mi to lidi nosi na opravu mechanickeho
poskozeni, kdy ze vylomil pant displeje, nedrzi plasty u sebe, neco nekde upadlo a podobne. On sice laciny notebook
z dalky vypada jako skutecny notebook, ale to je tak vse co se o tom da rict. Kdyz ja davam nekomu darek, nikdy to
neni nejaky laciny sunt. Darek ma potesit, ne nastvat nebo urazit.

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod trefort » 26 úno 2023 02:20

petr22 píše:Kdyby se me pribuzny pokusil odbyt takovym lacinym "darkem" tak mu ten kram hodim na hlavu.
To by me urazilo, ne potesilo. Kdyby chtel auto tak mu taky neporidis nejaky rezaty vrak za par korun.

Kolega vypravel jak pracoval v servisu na PC kdyz Asus rozdaval to jejich EEE zadarmo k sekackam.
Furt mu to lidi nosili, ze pry pomale, malo RAM, mala velikost disku. Nechapali cemu se tlemi.

Tohle aspon pripomina pocitac:
https://www.alza.cz/hp-250-g9-asteroid- ... 602828.htm

Ale opatrne aby jednou nezustal displej pri otvirani v ruce.


To nema byt darek. Tata si to chtel koupit sam, tak se me ptal, jestli to ma koupit. Ja jsem rikal, ze se v noteboocich za 5tis. fakt nevyznam, tak se ptam tady.
Můj podpis je šedý...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod petr22 » 26 úno 2023 09:32

Novy notebook za 5000 Kc je hlavne pitomost, to je hracka z vietnamske trznice.

Skutecne kvalitni notebooky zacinaji na 20.000 Kc, co asi muze byt za 1/4 tehle ceny
a jaka muze byt vyrobni cena. Jedina sance je chytit ve vyprodeji notebook, co stal
novy kolem 15.000 Kc, to uz by se dalo povazovat za pocitac ktery bych se nestydel
nekomu koupit.

Jina vec je repas - takove Lenovo X280 se da za tech 5-7 tisic Kc poridit i s 2 letou
zarukou a je to notebook za 35-40 tisic Kc z roku 2018. Jen pozor aby to byl model
s full HD IPS displejem. Nebo dejaky Dell by take udelal dobrou sluzbu.

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook pro tátu do 7tis.?

Příspěvekod trefort » 27 úno 2023 13:40

petr22 píše:Novy notebook za 5000 Kc je hlavne pitomost, to je hracka z vietnamske trznice.

Skutecne kvalitni notebooky zacinaji na 20.000 Kc, co asi muze byt za 1/4 tehle ceny
a jaka muze byt vyrobni cena. Jedina sance je chytit ve vyprodeji notebook, co stal
novy kolem 15.000 Kc, to uz by se dalo povazovat za pocitac ktery bych se nestydel
nekomu koupit.

Jina vec je repas - takove Lenovo X280 se da za tech 5-7 tisic Kc poridit i s 2 letou
zarukou a je to notebook za 35-40 tisic Kc z roku 2018. Jen pozor aby to byl model
s full HD IPS displejem. Nebo dejaky Dell by take udelal dobrou sluzbu.


O tech repasech jsem se s nim prave vcera bavil. Rikal, ze by za to chtel dat tak 8tis. Vim, ze uz je tady 1 odkaz na Bazos. Vis prosim jeste o nejakem miste, kde se daji koupit repasy s 2 letou zarukou a kde bych mohl najit prave takovy notebook, jako mi je tady doporucovano?
Můj podpis je šedý...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook do 20 000 Kč
    od Be-Happy » 11 dub 2023 09:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1381
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 12:25
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook za 15-20k
    od Kuba5 » 15 dub 2023 15:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    743
    od Kuba5 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 15:43
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    535
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2712
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů