Sledování domácí sítě

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Owner » 11 črc 2010 19:33

Měsíc ? To už byl problém to udržet i ve vypnutém stavu, aby se to nesesypalo . :lol:
A s tím péčkem na Win 98, to můžeš brzdit, v době předbroadbandové si mohl být celou noc vzhůru a stejně si viděl jenom 8 ženskejch.
Víte, z čeho to je ta doba předbradbandová ?
Malá nápověda :

Zpět k tématu, tak tazateli, jak to chceš teda provést ?
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Reklama
Jurcik75
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Jurcik75 » 11 črc 2010 19:54

No, vidím, že pánové se do mého problému přímo se.ou. Víte, vy asi nemáte děti. Není pěkné, když si píše na ICQ váš 14-ti letý syn s 18-ti letýma klukama a domlouvají se, kdy půjdou "kalit", a jestli už sehnal něco "na sklo".

tím sra.ím myslím pány, co sem psali, že jsem úchyl :)

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Žbeky » 11 črc 2010 21:12

Možná není pěkné když si to píšou. Co získáš ale tím, že se to dozvíš, když to de facto už víš teď?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod jackm » 11 črc 2010 22:00

Dej jim volnost,to je poučí nejvíce. :wink:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod karlos » 12 črc 2010 07:49

Především dej dětem důvěru a jednej s nimi fér. Není to vždy snadné, ale je to ta nejcennější deviza. Věř mi, že vím o čem mluvím/píši. Holce je 21 a klukovi 19 a sledování porna je nepoznamenalo. Stejně, jako nikoho z nás. A že si píší o kalbách? To je jistě zlé. Když si nebudou psát po netu, budou si posílat SMS... Chyba je nejspíš ve výchově, že ve 14 nemají jiné zájmy, než chlastání a to nezlepší sebelepší monitoring sítě. Je potřeba s nimi mluvit, ne přikazovat. Věnovat jim svůj čas. Já vím, je ho málo. Musíš se stát kamarádem, ne drábem. Jeden čas jsem u dcery podlehl hysterii z obav, aby nezačala s drogama, když jsem z ní jednou cítil trávu. Tenkrát jsem se proměnil v policajta a soudce, který přestal důvěřovat. Víš co bylo výsledkem? Postavila si hlavu a začala dělat pravý opak toho, co jsem chtěl já. Chtěl jsem, aby studovala. Odešla ze školy. Chtěl jsem, aby říkala kdy přijde domů. Chodila domů zásadně jindy, než řekla, třeba i o dva tři dny později. Chtěl jsem, aby se vyhýbala drogám. Začala s pervitinem. Naštěstí to trvalo poměrně krátce a nespadla do sr..ek moc hluboko. Dnes je již všechno v pohodě, ale zase pomohla jen důvěra, nelámání holi a otevřené mluvení a naslouchání tomu druhému.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

zedral
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod zedral » 06 pro 2010 16:25

Prosím potřebuji pomoct.
Mám router Huawei EchoLife HG520i (od O2) a potřeboval bych zjistit jaké stránky děcka navštěvují. Mám do sítě připojeny 3 počítače kabelem.
Jelikož jsem se dozvěděl že děcka ve škole kšeftují z hrama rád bych věděl jaké stránky navštěvují a co stahují ( co si píší na ICQ, skype mě nezajímá)
Morální otázka mě celkem nezatěžje. Nehodlám jí řešit až v té době kdy budu mít doma nezvanou návštěvu.
PS: co koko dítka nevidí to srdce nebolí

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Žbeky » 06 pro 2010 18:35

Vítej na PC-HELP

Prvně si založ své vlastní téma dle pravidel-

A jinak se jednoduše podívej do historie prohlížeče ne?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod X » 06 pro 2010 20:43

Možná pro takové lidi bude tohle přínosné:

GPS hlídač dětí rodiče informuje o pohybu potomků:

Společnost 601 s.r.o. v pondělí představila GPS lokátor, který si rodiče mohou pořídit ke sledování pohybu svých dětí. Potomkovi stačí připnout eLokátor NU.M8 na zápěstí a získají dokonalý přehled o tom, kde dítě je. Kritici ale tvrdí, že děti tím úplně ztratí soukromí, protože budou vědět, že je rodiče neustále sledují ...

http://www.novinky.cz/domaci/218875-gps ... tomku.html

Obrázek

Uziv00
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Uziv00 » 06 pro 2010 21:13

Řekl bych že stačí toto: http://www.novosoft.cz/
Sám jsem si to sehnal, ale abych řekl pravdu, leží mi to v šuplíku a nějak nemám chuť to nainstalovat. Mimo stránek program může zachytávat znaky z klávesnice, takže je jedno co kam kde píše, vidíš prostě všechno.

ponik
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 677
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod ponik » 06 pro 2010 21:18

na základce sme měli http://www.pachner.cz/html/tipy/vision-mastereye.htm ... už je to par let takže tahle verze bude ešte dál než co znam ale učitel moh úplně ovládat PC a viděl všechno

ale z pozice 19-ti letýho pubertáka varuju, zakázaný ovoce nejvíc chutná. porušit zákaz rodiče je u dětí oblíbenej adrenalínovej sport. Pokud začneš monitorovat síť, tak budeš "ten zlej bachař" a odměnou ti bude absolutní nedůvěra. Pokud děti chlastaj hulej fetujou tak je to chyba výchovy a ne spatně zabezpečený sítě. Skus ten čas co tráviš vymejšlenim zabezpečení sítě věnovat tomu že si s dětma sedneš a promluvíš si s nima.

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod Orcus » 06 pro 2010 21:21

Souhlasím s většinou výše, především s karlosem.

Řeším není represe ale prevence. Takže mluvit mluvit mluvit. Pokud totiž vím, tak sledovácí zřízení už jsme tu měli,... komunisty přece:)
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sledování domácí sítě

Příspěvekod karlos » 07 pro 2010 07:29

[OT]
Ten GPS lokátor mi nějak nápadně připomíná, že před nedávnem proběhl tendr na náramky pro odsouzené k domácímu vězení. Tento výrobce patrně neuspěl a tak se snaží vytřískat potenciál ze strachu rodičů o své děti, ve světle ztráty malé Aničky. Mám z toho docela smíšené pocity a nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu chápu, že se rodiče bojí o děti a tudíž je zcela logické, že musí existovat nabídka, pokud je poptávka. Na druhou stranu je naše společnost nějak nemocná. Na každém kroku fízlujeme, abychom se cítili bezpečnější, ale nějak to nefunguje, tak se stále přifízlovává a přifízlovává... Kamerové systémy, odposlechy telefonů, monitoring SMS, E-mailů,... a aby toho nebylo málo, tak si ani doma, mezi svými nejbližšími nevěříme a kontrolujeme si mobily, počítače,... :huh:
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů