Příspěvekod sobul01 » 21 led 2010 19:27
Dobrý den,používám Technisat Digicorder HD S2. K přetažení do PC používám LAN a program Mediaport. Bohužel, program si neumí poradit s příponou .TS4 a dekódováním u HD vysílání. Umí pouze transport do počítače. V počítači si nejprve vytvořenou složku a soubory v ní umístěné přejmenuji (bez české diakritiky), např. na Pokus. Ještě musím uvést, že přetahuji celé, neupravené soubory (tedy i s reklamou). Upravím-li film vystříháním reklam v přijímači, ne vždy funguje řádně dále popsaný postup.
Po přejmenování na Pokus.TS4, Pokus.DESC a Pokus.MKS a celé složky na Pokus, spustím program TsRemux.exe. V něm načtu Pokus.TS4, nastavím cílové umístění, zatrhnu načtený soubor videa i zvuku a dám Output Format TS.Pak demux a čekám na dokončení činnosti programu, ukončení průběhové lišty, kdy stisknu Konec. Poté načtu nově vytvořený soubor Pokus (bez přidělené přípony) v programu AVS Video Converter 6.3, Nastavím název výstupního souboru a zvolím převod To MPEG s vlastním profilem (Custom).
Poté nastavím Edit profile...tak, že velikost videa je 720x576, tok 3766kbps, 25snímků, 16:9 a mpeg2. U zvuku MP3 nastavím hodnoty 192kilo, 2, 48000Mhz. Zkontroluji provedené změny a nastavení v Advanced, zda souhlasí mnou ručně zadané hodnoty. Jestliže ano, stisknu Převod. Na mém starém P4 trvá převod 2hod. filmu 8 hodin. Po úspěšném dokončení vyskočí PopUp okno. Následně spustím MPEG Video Wizard DVD a v něm krásně načtu zkonvertovaný soubor, vystříhám jednoduchým způsobem reklamy....atd.
a po dokončení osekávání toto uložím Save us...pod libovolným názvem. Vznikne soubor např. Pokus.mpg, který je možno z jednoho či druhého uvedeného, či jakéhokoliv třetího programu vypálit na DVD. Kvalita je velmi slušná, včetně zvuku, u kterého nedochází k posunutí vůči obrazu.
Netvrdím, že je to nejlepší způsob, avšak jsem spokojen a toto funguje. O dalším bezproblémovém způsobu nevím. Ví-li někdo, nechť ho popíše. Děkuji.