záškuby-zamrzání Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

záškuby-zamrzání

Příspěvekod grinder » 22 bře 2019 17:31

Ahoj. Mám cca. půl roku nové pc. Poslední dobou mi jakoby zamrzne asi na 3 vteřiny se zvukem-trrrrrrr- a zase se rozjede. Nespadne,nerestartuje,jede dál. Děje se to i bez zátěže. Jak zjistím čím to je? Může to být nějaká aplikace na pozadí nepo spíše hardware? Děkuji za odpovědi

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod xbs » 22 bře 2019 17:44

osobně bych průbnul přeinstal systému, problémy podobnýho rázu mi vyřešil, ale netvrdim že to musí bejt zrovna tvůj případ...

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod grinder » 30 bře 2019 19:59

Pomohlo. Nechtělo se mi vůbec do toho ale je to ok. Neškube,nezamrzá. Jedu na čisto a PC startuje o hodně rychlejc. A zároveň jsem si udělal ordnung.Je pravda že za ten cca.půl rok sem tam nacpal kdejakou blbost. A myslíš že stačí ta ochrana od windows nebo je důležitý nějaký antivir. Zas tam nechci nic cpát. Díky moc

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod xbs » 31 bře 2019 07:52

já osobně používám integrovanej Defender od počátku W10 v létě 2015 a nigdy sem neměl žádnej problém, každopádně většina uživatelů tady na fóru by se mnou striktně nesouhlasila a doporučila by ti externí bezpečnostní program - většinou bezplatný Comodo nebo placenej Kaspesky - rozhodnutí je na tobě ;)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2019 08:26

Defender dokaze napriklad uspesne ignorovat fakt, ze ti neco sifruje disk
a vypnout Defender je az prilis snadne, tedy to spusta potvor dokaze.

Jestli nechces mit ve Windows nejakou potvoru, antivir a firewall
jsou velice uzitecne programy.

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod grinder » 31 bře 2019 14:05

Ok. A co třeba tenhle? https://www.iobit.com/en/malware-fighter-pro.php .Nebo je to všechno podobné a je to vcelku jedno ktery?

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod Azmir » 31 bře 2019 16:33

Je třeba dodat, že jakékoiv free antiviry jsou mnohem horší, méně účínné a ještě se ti s defendrem budou prát. Pokud jsi běžný uživatel internetu co nechodí na darkweb, nevěří každé výherní zprávě co na něj vyskočí a nekliká na pofiderní odkazy, je pro tebe windows defendr více než 150% ochrana. Ještě jsem neslyšel o běžném člověku, mimo firemní sféru, co mu někdo na dálku zašifroval disk, proboha co by někdo z tvých pěti fotek, filmů a her měl... Kdo umí takovým způsobem obcházet ochrany, je schopný se tím luxusně živit a ne bourat pc náhodných uživatelů, nejsme v devadesátkách. Za mě, pokud si nechceš zbytečně spomalovat pc, nech defendra a stačí když se budeš chovat "normálně".
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod xbs » 31 bře 2019 16:56

sem taky toho názoru, že je to hodně o chování uživatele (jak psáno výše), lidskou hloupost ani sebelepší antivir nezachrání...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2019 17:23

"Ještě jsem neslyšel o běžném člověku, mimo firemní sféru, co mu někdo na dálku zašifroval disk, proboha co by někdo z tvých pěti fotek, filmů a her měl"

Ono se malo lidi prislo zeptat tady na forum co ma delat........podivej se tu do historie fora.

Co by z toho mel ? Prece tve penize, ktere mu rad posles, aby ti vsechny tvoje dokumenty - treba fotky
za 20 let - opet zpristupnil. Kdyby uzivatele neplatili, nikdo by malware nedelal. Ne kazdy ma na PC
pouze data o ktera je ochoten kdykoliv prijit. Ty tam nemas nic, jiny tam ma cele ucetnictvi
jako OSVC nebo data ktera si ceni na stovky tisic korun jako fotografie nebo videa (a prekvapive
je nema zalohovana).

Defender vubec nevzrusuje kdyz ti malware sifruje cely obsah disku, ale klidne si ver ze je lepsi
nez vsechny free antiviry dohromady. Jen upozornuji, ze zastavit Defender lze jedinym prikazem
z terminalu a poslusne se vypne, to same Windows Firewall - pridat sam sebe do vyjimek snad umi uz
kazdy virus na svete.

K tomu musime pripocit i to, ze spousta lidi Windows vubec neaktualizuje, takze se najednou divi
ze tam maji trebas Wannacry, na ktery existuji patche uz mnoho let.

Samozrejmne je lepsi Defender nez nic, ale kazdy virus ktery dokaze zastavit sluzbu ve Windows
ma volne pole pusobnosti.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod Azmir » 31 bře 2019 19:14

Někdo kdo neaktualizuje windows, neaktualizuje ani antivir, takže mu bude stejně sebelepší na nic.

Lidi co se tu chodí ptát se většinou nechovali vhodně a nějaká témata s sifrovaným diskem, co pc nejde ani zapnout si rád pročtu a jejich počty.

Neříkám že se to nemůže stát, ale já neznám nikoho takového, taky se může stát že tě ráno přejede auto, ale nepřestaneš chodit ven. Jinak takový malware většinou musíš stáhnout nebo nainstalovat a při tom určitě dojde k detekci i od defendru.

Jestli nedokáže zabezpečit šiforvání, máš někde seznam antivirů co to umí nebo s čím konkrétně porovnáváš a kde najdu tohle objektivně otestováno, nějaká čísla, data procenta nebo si to taháš zase z rukávu? Víš o tom že antivir xy zase nezachyti hrozbu ab a jiný antivir gh zase nezachytí hrozbu jk ? Ten tvůj freeantivir co umí zabezpečit šiforvání je zároven ve všech ostatních oblastech lepší než windows defender a o který jde?

Neexistuje dokonalé řešení zdarma, které ochrání každého před všema hrozbama a lepší mít jeden antivir než dva co se spolu perou, i když to nejde přímo vidět, kdysi sem si tak odrovnal disk.

Jak už jsem řekl, za mě pro 99% uživatelů co se chovají rozumně, neklikají, nestahujou a neinstalujou neověřené věci tak je windows defender jako jediná komplexní ochrana ideální volba. Ostatní neochrání ani svěcená voda.

Pokud chceš windows defender zastavit, potřebuješ k tomu práva správce, vyjede ti velká červená ikona v rohu a celou dobu co je vyplý tak v liště vidíš červené, pokud virus vypne windows defender vypne ti i avast nebo jiný.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání

Příspěvekod grinder » 03 dub 2020 01:29

Zdravim. Děje se to zase. Víceméně celou dobu, jen sem to nechtěl řešit. Teď na to mám čas. Před pár dny jsem udělal reinstal W10 a děje se to stále. Pc běží cca. 14 hodin denně a stane se to tak 3-5krát. TRRRRR- zásek a jede to dál. Jak mám kurňa zjistit čím to je? Nechci to někam nosit. Děkuji za rady!

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záškuby-zamrzání  Vyřešeno

Příspěvekod grinder » 12 zář 2020 14:25

Dobrý den. Problém vyřešen. Třeba to někomu pomůže: Asi před 14 dny jsem vypnul automatické vypínání disků a od té doby je to ok. Děkuji všem za rady.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • zamrzání pc win11
    od gogo1963 » 15 říj 2023 09:34 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1984
    od gogo1963 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 08:33
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1156
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů