NB se nechce vypnout/restartovat

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

PeterInva
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod PeterInva » 14 kvě 2020 11:24

Ahoj lidi,
měnil jsem SSD za HDD a říkal jsem si že tam nainstaluju WIN10 (staženy ze stránek Microsoftu,bootovací flash přes Rufus).Při instalaci se klasicky objevilo "pro dokončení instalace je třeba restartovat počítač",nebo tak nějak.Jenomže v tom bodě se to zaseklo a k žádnýmu restartu nedošlo.Zůstala pouze fialová obrazovka v barvě WIN10.Tak jsem celou instalaci opakoval a zjistil jsem, že při tom zamrznutí když to vypnu natvrdo tak instalace pokračuje dál.Jenomže před spuštěním skoro dokončené instalace se objevilo BSOD a tady sága pro mě s WIN10 skončila.Úspěšně jsem tedy nainstaloval WIN7 který jsem instaloval i na starý HDD avšak postupem již zmíněným,tedy restarty natvrdo.Sedmičky běží v pohodě akorát prostě když dám restart/vypnout tak se Windows vypne a NB zůstane pořád běžet s vyplou obrazovkou,někdy se to kousne ve fázi "Vypínání" na modrým kolečku (zdroj?,nevím).Musím to pak vypínat natvrdo.Zkoušel jsem to i restartovat z nouzového režimu a to stejný.Zajímavý je,že když jsem se díval do BIOSu,v bootovacích zařízeních je pořád "Windows boot".
Omlouvám se za dlouhý psaní ale nevím jak bych to jinak popsal konkrétněji.Napadá někoho něco?Předem všem moc děkuji za pomoc...

Lenovo Z570
i3 2310m 2.10Ghz
4 GB Ram GT520m 1GB

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod ITCrowd » 14 kvě 2020 11:29

Co zkusit nějaký live linux? Pokud by se choval stejně, případně vůbec nenaskočil, půjde o HW závadu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

PeterInva
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod PeterInva » 14 kvě 2020 11:33

Dobrý nápad :-) O jakou závadu by ale mohlo jít když s HDD to fungovalo normálně,to načasování mi moc nesedí.Zkusím ten linux a popř. nahodit znovu HDD jestli to bude dělat taky.Dám vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod ITCrowd » 14 kvě 2020 11:35

Vzhledem k tomu, že to fungovalo bez problémů, než jsi do toho sáhnul, nabízí se vysvětlení, že jsi něco pokazil.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

PeterInva
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod PeterInva » 14 kvě 2020 11:45

Trochu jsem si teď naběhl přiznávám :-D Nicméně jsem pouze vyměnil klávesnici (to ještě s HDD a vše OK) a SSD.Nevím co se dá zrovna u toho pokazit,byť jsem to dělal poprvé (bez dvousmyslů prosím :-D).Ok,nebudu už spamovat,linux je staženej,jdu se na to vrhnout...

Dodatečně přidáno po 1 hodině 8 minutách 7 vteřinách:
Takže z linuxu (mint cinnamon) se mi pc restartoval v pohodě.Akorát mi teď windows ukazuje o dvě hodiny míň než je.Dafuq?Časové pásmo je nastavené spravně...

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1356
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod rhsCZ » 14 kvě 2020 13:06

Linux používá defaultně UTC(univerzální čas) a windows používá místní čas(to je UTC posunuté o časové pásmo třeba utc+2). OS mění čas i v biosu, stačí když vypneš a zapneš nastavování času automaticky a nastaví se to zpět.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

PeterInva
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod PeterInva » 14 kvě 2020 13:30

Takže jsem ještě zkoušel z Linuxu NB vypnout a vypnout se nechce : -( Restart jo,divný.Zkusím ještě večer prohodit zpátky disky a uvidíme...

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod drobino » 14 kvě 2020 18:03

Zkusil bych jeste aktualizovat bios.

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod JuRas » 14 kvě 2020 20:09

Zřejmě se nebude dát čím aktualizovat. Jediný bios update na stránkách lenova je z roku 2011. Navíc tenhle noťas měl nějakou podporu jen do windows 8.

PeterInva
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod PeterInva » 14 kvě 2020 22:56

rhsCZ píše:Linux používá defaultně UTC(univerzální čas) a windows používá místní čas(to je UTC posunuté o časové pásmo třeba utc+2). OS mění čas i v biosu, stačí když vypneš a zapneš nastavování času automaticky a nastaví se to zpět.



Napíše mi to "při synchronizaci s time.windows.com došlo k chybě.Daná operace vrátila, protože vypršel časový limit :?

Dodatečně přidáno po 3 minutách 40 vteřinách:
JuRas píše:Zřejmě se nebude dát čím aktualizovat. Jediný bios update na stránkách lenova je z roku 2011. Navíc tenhle noťas měl nějakou podporu jen do windows 8.



Pán má nejspíš pravdu.Aktualizaci BIOS jsem již hledal a našel jsem jenom taky to stejný.Na stránkách Intelu měla být nějaká chytrá utilita,kterou jestli jsem to pochopil správně,zrušili...

Dodatečně přidáno po 6 minutách 37 vteřinách:
PeterInva píše:Takže jsem ještě zkoušel z Linuxu NB vypnout a vypnout se nechce : -( Restart jo,divný.Zkusím ještě večer prohodit zpátky disky a uvidíme...



Takže HDD normálně vypíná i restartuje :cry:
Dobrá zpráva alespoň tedy je že jsem pravděpodobně nic nerozbil.Proč to tedy nefunguje z SSD opravdu nevím :?

Uživatelský avatar
CyberCodeDroid
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 253
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod CyberCodeDroid » 15 kvě 2020 05:38

Ohledně těch serverů NTP, používám tyto pokud někomu instaluji nebo spravuji počítač s W. - https://www.pool.ntp.org/zone/cz

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB se nechce vypnout/restartovat

Příspěvekod JuRas » 15 kvě 2020 08:08

PeterInva - a jaký SSD disk jsi vlastně použil? Je dost možné, že s jiným modelem SSD bys nemusel mít problém. Ale je to jen úvaha bez záruky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • neprojeví se změna ve složce, nejde restartovat
    od peatersss » 19 pro 2023 15:20 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    959
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 17:27
  • Assassins creed - nelze vypnout PC Příloha(y)
    od Vladik87 » 30 říj 2023 08:22 » v Hry
    9
    1462
    od Vladik87 Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 23:27
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    620
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 2 hosti