Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 15 říj 2021 10:57

Zdravím všechny a předem děkuji za pomoc. Snažil jsem se řešení hledat všude a nenalezl.
Mám problémy v připojení svého NB k WiFi a to v tom, že když sleduji nějaký online přenos, nebo si jednou za čas zahraju nějakou multiplayerovku, tak mi v nepravidelném rozmezí vypadává připojení k WiFi. Někdy je to jednou za 5 min, někdy až po 30 minutách. Pak se stačí jen v nastavení odpojit, zase připojit a funguje vše jak má. Jenže díky toho se mi ze sledování letošní letní olympiády stálo peklo.

V routeru to nebude, protože i když jsem si nastavil hotspot přes smartphone, tak to dělalo úplně to samé. Na servis momentálně nejsou chechtáky a prvně se snažím hledat vadu sám. Díkes!!!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 15 říj 2021 11:04

Vítej na PC-HELP!
Předpokládám, že jde o Windows 10 a potřebuji znát přesný typ a výrobce routeru.
Jinak můžu jen odhadovat, že je to obvyklá chyba windows 10, na kterou v poslední době narážím dost často. A to je nekompatibilita protokolu 802.11n síťové karty a routeru. Chová se to vždycky tak, že po nějaké době síťové připojení spadne. Ostatní zařízení na síti většinou fungují bez komplikací. Dá se to řešit:
- nastavením routeru (pokud lze) na 802.11b/g. Tím si WiFi razantně zpomalíš, ale připojení bude stabilní
- vytvořením jiného WiFi AP (v jednom případě jsem použil: https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wr702n/ ) a spojení fungovalo bez komplikací
- přechod na linux, popřípadě test na live linux - ten s tímto problémy nemá a jede stabilně => HW je v pořádku
- přechod na 5GHz pásmo
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 15 říj 2021 11:38

ITCrowd píše:Vítej na PC-HELP!
Předpokládám, že jde o Windows 10 a potřebuji znát přesný typ a výrobce routeru. - Router Tp- Link, Model: Archer C20 , AC750 Wireless Dual Band Router, Jinak psal jsem že to blbne i když se připojím přes hotpost
Jinak můžu jen odhadovat, že je to obvyklá chyba windows 10, na kterou v poslední době narážím dost často. A to je nekompatibilita protokolu 802.11n síťové karty a routeru. Chová se to vždycky tak, že po nějaké době síťové připojení spadne. Ostatní zařízení na síti většinou fungují bez komplikací. Dá se to řešit:
- nastavením routeru (pokud lze) na 802.11b/g. Tím si WiFi razantně zpomalíš, ale připojení bude stabilní Ano Win 10, A taky ano smartphony nám fungují bez problémů na dané WiFi
- vytvořením jiného WiFi AP (v jednom případě jsem použil: https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wr702n/ ) a spojení fungovalo bez komplikací
- přechod na linux, popřípadě test na live linux - ten s tímto problémy nemá a jede stabilně => HW je v pořádku - jsem jen běžný uživatel a nevím jestli bych to dal
- přechod na 5GHz pásmo


Jinak díky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 15 říj 2021 12:15

Nastavení b/g pro tvůj router:
tp24bg.png


Nebo nastav 5GHz síť - jiné jméno SSID než na 2,4GHz a mělo by to fungovat taky:
tp5ac.png


A na ntb musíš nastavit připojení k 5GHz síti (pokud na to má 802.11ac kartu, pokud má jen 802.11n kartu, může to zlobit taky). A připojuj se s ním jen na 5GHz. Což má jedno negaticum, signál se zvětšující vzdáleností slábne více, než u 2,4GHz.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 25 říj 2021 09:48

Tak mám to řádně odzkoušeno.

Nastavení b/g pro router jsem vyzkoušel a pomohlo to, ale né zcela. Nevypadává to už tak často, vydrží to i třeba hodinu, ale stejně to zase vypadne. Někdy i co 20 min, nepravidelně.

5G síť mám taky nastavenou ale NB mi ji nenajde.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2021 11:51

Takže ten ntb neumí 5GHz wifi? Jakou má v sobě wifi kartu a co je to zač?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 25 říj 2021 18:19

ITCrowd píše:Takže ten ntb neumí 5GHz wifi? Jakou má v sobě wifi kartu a co je to zač?


Lenovo V570, Intel i3, 2.1 Ghz, Nvidia GeForce 525M
vymazat hned.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2021 20:29

10 let starý ntb... Navíc dodaný s Win7.
Tak tam jsou dvě řešení:
1. přejít na linux
2. Vyměnit WiFi modul (pokud lze).
A vlastně ještě jedno - smířit se s připojením kabelem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 26 říj 2021 09:45

ITCrowd píše:10 let starý ntb... Navíc dodaný s Win7.
Tak tam jsou dvě řešení:
1. přejít na linux
2. Vyměnit WiFi modul (pokud lze).
A vlastně ještě jedno - smířit se s připojením kabelem.


:D :D jj já vím, že už je to stroj z doby dřevěné, ale pořád sloužil bez problémů (klobouk dolů). Každopádně díky za rady! Kabel to jistí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2021 12:05

Jasně :-)
Ještě je vlastně jedna možnost - vrátit tam systém Win7. Ale to bych z hlediska bezpečnosti raději nedoporučoval.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jaqkes
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod Jaqkes » 15 lis 2021 09:09

ITCrowd píše:Jasně :-)
Ještě je vlastně jedna možnost - vrátit tam systém Win7. Ale to bych z hlediska bezpečnosti raději nedoporučoval.


Už to nechám na Win 10, pořídil jsem si kabel, jehož tahání ani nebylo žádným problémem. Problém však je, že ani přes ten kabel mi to nejede.
"Adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP" .... Dělá mi to jako by se přerušovaně pokoušel notebook připojit, "Identifikace, neznámá síť" a pak to zase vypne. To vše se opakuje tak co 2 vteřiny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává připojení k jakékoli WiFi - NB

Příspěvekod ITCrowd » 15 lis 2021 09:36

Pak tě poprosím, abys pečlivě prostudoval článek v mém podpisu Jak na diagnostiku sítě. Zejména zkontrolovat ovladač, zda je síťovka v režimu DHCP klient (IP adresa automaticky) a zda blikají na síťovce po připojení LEDky. A vyzkoušet jiný kabel, klidně nějaký krátký, notebook k routeru přeneseš :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2626
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1164
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1004
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1745
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Jak zjistit, co na PC zpomaluje připojení?
    od Karrex » 21 črc 2023 17:28 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    2101
    od matvija35 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:14

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti